AKTUALNOŚCI

Serdecznie, powiedzieć by się wręcz chciało, że chlebem i solą witamy Was w naszych skromnych progach. Jesteśmy przekonani, że bogactwo zgromadzonego tutaj materiału o naszym Zespole, zaspokoi nie tylko znawców kultury ludowej, ale stanie się również ciekawym do odwiedzenia miejscem dla jej miłośników, czego byśmy sobie życzyli. 30 lat naszej pracy i występów na scenie zobowiązuje nas bowiem, byśmy naszym dorobkiem i osiągnięciami podzielili się z Wami. Być może będzie to jakaś inspiracja do podejmowania odważnych działań na - trudnym przecież nadal - obszarze wiejskiej kultury. Była starosta powiatu konińskiego, Elżbieta Streker-Dembińska, w jednym z listów skierowanym pod naszym adresem, napisała kiedyś: "Żyjemy po to, aby zostawić po sobie ślad potomnym. Każda inicjatywa i dobro czynione na rzecz określonych społeczności, to potwierdzenie faktu, że warto podejmować wyzwania".

10 kwiecień 2010

Ta strona jest też takim wyzwaniem. Powstała z naszej inicjatywy z okazji jubileuszu 30-lecia działalności Zespołu. Jest nie tylko podsumowaniem bogatego dorobku, ale i miejscem prezentacji dalszych osiągnięć, czego z serca Zespołowi życzymy.

25 maj 2010

W minioną sobotę, w naszej szkole odbył się jubileusz 30-lecia artystycznej działalności zespołu WIELOPOLANKI. Więcej >

 

17 czerwiec 2010

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w XVI Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Artystycznych OSP w Krynicy Zdroju. Z braku środków finansowych na pokrycie kosztów dojazdu do Krynicy nie pojechaliśmy.

 

27 czerwiec 2010

Wystąpiłyśmy w Sompolnie na XVI Wielkim Ruszeniu Gmin powiatu konińskiego. foto

 

4 listopad 2010

 
W dniu wczorajszym na licheńskim cmentarzu parafialnym został pochowany Zbigniew Wojnarowski - długoletni członek naszego Zespołu. Zmarł mając 73 lata. Żegnamy Cię Zbyszku.

 

13 grudzień 2010

5 grudnia br. uświetniłyśmy swoją obecnością 10-lecie powstania licheńskiego, męskiego chóru VIRTUS DEI. Mszę św. w intencji chóru odprawili w koncelebrze ks. Wiktor Gumienny - kustosz sanktuarium, oraz ks. Stanisław Kosiorowski - proboszcz parafii. Chór powstał w 2000 r. z inicjatywy Barbary Kaczor, miejscowej organistki. Od  roku 2002 jego prowadzeniem zajął się Jarosław Adamiak, również miejscowy organista. Obecnie chór liczy 25 członków

Uroczystość wypadła całkiem okazale, szkoda tylko, że relacjonujący to wydarzenie (zobacz www.lichen.pl), nie zauważył naszej obecności. Z naszego występu nie mamy też żadnego zdjęcia, albowiem na jego wykonanie nie pozwolił piszącemu te słowa, ks. Stanisław Kosiorowski (podobno nie życzyli sobie tego członkowie chóru). Pomimo to, dziękujemy za zaproszenie.

 

14 grudzień 2010

Zakończyliśmy opracowanie w którym zawarliśmy prawie wszystkie nasze występy w okresie minionych 30-tu lat. Warto się z nim zapoznać.